Bratislavský týždeň dobrovoľníctva vo Vŕbe

P1050805Bratislavský týždeň dobrovoľníctva vo Vŕbe

Máme za sebou druhý ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa konal od 16. do 22. septembra. Podľa organizátorov – Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) sa celkovo podarilo „NA DOBRO zmeniť 1111 ľudí, ktorí spolu dobrovoľníčili 2878 hodín, bez nároku na odmenu.

Ako to teda vyzeralo vo Vŕbe  a ako sme sa zapojili?

Piatok a pondelok bola u nás možnosť doniesť materiál pre aktivity s pacientmi. Hoci v tieto dni sa zapojilo menej ľudí, viacerí sa začali ozývať, že by nám radi doniesli materiál aj v iný termín. Dostali sme tak hlavne množstvo kníh všetkých žánrov, starších i novších, za krabicu nových korálok a servítky pre tvorivé kluby a tiež kávičku a čaj.

Stredu sa konala v spolupráci s Miestnou knižnicou Petržalka opačná akcia – Burza kníh, kde sme knihy rozdávali. A teda v OÚSA mali pacienti možnosť zadarmo si vybrať vyradené knihy z fondu knižnice. Vestibul v nemocnici bol teda chvíľu aj stánkom s knihami, kde si pacienti i personál preberali knihy, ktoré ich zaujímali.

Sobotu sme sa spolu s viacerými organizáciami stretli v Starej tržnici na Trhu dobrovoľníctva. Spolu s našimi dobrovoľníkmi sme prezentovali, čomu sa venujeme. Marta a Paulínka usilovne maľovali a vznikli tak krásne mušle, či ozdobné kamene. Podobne, ako tomu býva pri tvorivých kluboch s pacientmi.  Lucia a František ponúkali kávu a čaj okoloidúcim, ale aj ľuďom z iných stánkov. Zároveň sme záujemcov informovali o tom, ako sa k nám môžu pridať, či čo môžu robiť. Aj my sme sa dozvedeli všeličo nové, spoznali sme sa aj s inými organizáciami a zažili príjemnú atmosféru s vysokou koncentráciou DOBRA.

Stredu naše aktivity vyvrcholili v Infostretnutí pre záujemcov o dobrovoľníctvo, kde prišlo približne 30 ľudí. Podrobnejšie sme im priblížili našu činnosť, podmienky, či to, čomu sa venujú dobrovoľníci s pacientmi. V závere tí, ktorí mali záujem pridať sa k nám, vyplnili dotazník a zapísali sa na osobné rozhovory prostredníctvom ktorých už vyberáme nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky.

Aj tento rok sme teda počas Týždňa dobrovoľníctva oslovovali potenciálnych dobrovoľníkov, šírili povedomie o tom, čo robíme, či celkovo možnostiach ako nás podporiť. ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili –  našim dobrovoľníkom, uchádzačom, darcom, či podporovateľom a komukoľvek, kto prispel k tomu, aby Bratislavský týždeň dobrovoľníctva bol znova príjemnou akciou a samozrejme BDC-čku za skvelú organizáciu a za to, že sa niečo také vlastne udialo.

Tešíme sa na budúci rok!

Fotky nájdete v galérii.