Aktuálne

BDC-002-web-336x212-sachy-v01 Máme dôkaz !

Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú! Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje aj v tomto roku Týždeň dobrovoľníctva od 15.9 2018 – 22.9. 2018. Dobrovoľnícka  skupina Vŕba tiež nebude chýbať. V sobotu 15.9. 2018 je možné nás a našich dobrovoľníkov stretnúť v starej tržnici na Trhu dobrovoľníctva, kde sa môžete o našej činnosti dozvedieť viac a spýtať sa čo Vás zaujíma. Taktiež pozývame na workshop “Dobrovoľníctvo na onkológii – v čom je iné” v utorok 18.9. od 17:30 – 18:30. Srdečne pozývame!

wind-989296_640Ďalší nábor bude  15.10.2018 o

Ak by ste sa chceli stať jednou z našich Vŕb na oddelení, kontaktujte nás. Ďalší nábor plánujeme  v hore uvedených dátumoch, v závislosti od dobrovoľníckej služby. Či sprevádzanie pacientov na oddelení alebo roznášanie káv a čajov. Bližšie info TU.  Ak máte záujem pridať sa do Vŕby, kontaktuje prosím koordinátorku dobrovoľníkov.

Prečítajte si prosím predtým PODMIENKY , ktoré musia spĺňať naši dobrovoľníci…

vrbaVenujte nám 2%

Blíži sa obdobie, kedy vy môžete rozhodnúť, komu venujete svoje 2%. My vo Vŕbe venujeme svoj čas onkologickým pacientom, aby sme im pomohli spríjemniť neľahké chvíle v nemocnici. Vďaka pomoci 2% vieme zakúpiť materiál na všetky aktivity, ktoré naši dobrovoľníci robia pre pacientov. Zároveň sa snažíme, aby pacientov navštevovali kvalitne pripravení a zaškolení dobrovoľníci.

Údaje a podrobnejší postup k darovaniu, nájdete tu.

uz ste sa rozhodliAj šírenie videa môže pomôcť

Už ste sa rozhodli? Máme pre vás ponuku… Pripravili sme krátke video o tom, čo robíme, ale aj ako nám môžete pomôcť vy. Pomáhať sa dá mnohými spôsobmi a jedným z nich je šírenie tohto videa medzi vašich známych. Hľadajte spolu s nami ďalších ľudí, ktorí sa k nám pridajú a prispejú svojimi 2%, lebo len spoločnými silami môžeme pokračovať v tom, čo robíme. Pomôžte nám trochu v tom, pomáhať aj pacientom…
Tu nájdete spomínané video.

Aj Váš talent môže byť smerodatný.

Máte zaujímavý nápad ako spestriť našim pacientom deň na oddelení? Povedzte nám to. Už sme drôtikovali, mali sme koncerty, cestovali sme po svete, boli sme na Evereste, v Japonsku, Austrálii, Keni, Indii a kade-tade po svete. Ale  to len vďaka ľuďom, ktorí sa prišli podeliť o svoje cestovateľské zážitky alebo talenty. Ak by ste aj vy chceli priniesť pacientom na onkologické oddelenie kus sveta alebo svojho talentu pridajte sa k nám, ako príležitostní dobrovoľníci. Alebo máte iné talenty, ktorými by ste nám chceli pomôcť? Fotíte, robíte grafiky, maľujete, tvoríte, varíte, pečiete…? Kreativite a tvorivosti medze nekladieme. Dajte nám o sebe vedieť. Lebo dobrých dobrovoľníkov nikdy nie je dosť.

feedback-1978036_640 Ako nás hodnotia pacienti?

Keďže nám nie je jedno, ako sú s nami a našimi službami spokojní pacienti a chceme stále napredovať, snažíme ich teda na to každý rok pýtať.  Robíme to formou dotazníkov. Pacienti majú možnosť vyplniť dotazník a odovzdať ho. Vyjadriť sa ma možnosť aj personál, ktorí s dobrovoľníkmi občas prichádza v rámci svojej práce do kontaktu. Odpovedajú na rôzne otázky a majú možnosť sa k všeličomu vyjadriť, dať návrh na zlepšenie alebo nám len tak niečo odkázať. Ste zvedaví koľko pacientov sa prieskumu zúčastnilo, ako nás ohodnotili a čo nám odkázali? Prečítať si to môžete aj tu:  Vyhodnotenie dotazníku OÚSA_2017  a Vyhodnotenie dotazníku NOU_2017

public-opinion-660x330Na vašom názore nám záleží.

V období  od mája do jún 2017 prebieha na oddeleniach nemocníc (Národný onkologický ústav a Onkologický ústav sv. Alžbety) a pred ambulanciami, kde pôsobia naši dobrovoľníci zisťovanie spokojnosti pacientov a personálu so službami Dobrovoľníckej skupiny Vŕba. Pacienti ale aj personál majú možnosť sa vyjadriť,  ako sú spokojní s našimi službami, prístupom dobrovoľníkov, ale taktiež napísať čo by zlepšili, resp. uvítali. Pomôžte nám rásť a aj vďaka vášmu názoru stať sa lepšími.

q-590x446Vedeli ste, že…
  • dobrovoľnícka skupina Vŕba oslávila v apríli už svoje 14. narodeniny?
  • naši dobrovoľníci za mesiac roznesú pacientom v Národnom onkologickom ústave a Onkologickom ústave sv. Alžbety spolu až 3800 káv a čajov ?
  •  o roznos teplých nápojov sa stará pravidelne až 13 dobrovoľníkov?
  • v priemere týchto 13 dobrovoľníkov strávi roznášaním káv a čajov 85 hodín v mesiaci?

 

aktuality“Jarný” nábor dobrovoľníkov ukončený.

“Jarný” nábor dobrovoľníkov bol ukončený.  Ďalší nábor dobrovoľníkov bude na jeseň 2017.  Na informačné stretnutie prišlo 31 uchádzačov o dobrovoľnícku službu. Po osobných rozhovoroch bolo vybratých 7 dobrovoľníkov, ktorí boli zaškolení a sú pripravení  spríjemňovať čas onkologickým pacientom v Národnom onkologickom ústave a v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave. Ak máte záujem sa k nám pridať, sledujte náš web, alebo FB skupinu, kde budeme o nasledujúcom nábore informovať.

Máme Srdcia na dlani

Pondelok 12.decembra 2016 sa konalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave slávnostné udeľovanie ocenenia dobrovoľníkov a dobrovoľníčok s názvom Srdce na dlani 2016 organizované Bratislavským dobrovoľníckym centrom(BDC) v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava. V rámci tohto podujatia bolo ocenených viacero dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, koordinátorov a koordinátoriek a bola to príjemná oslava dobrovoľníctva ako takého. DS Vŕba sa podarilo získať dokonca dve  Viac…

karibCestovateľské večery

Karibik, či Japonsko – exotické končiny, do ktorých sa nie každý môže dostať. Vďaka dobrovoľníkom, ktorí sa prídu podeliť so svojimi zážitkami spoznáme tieto kraje aj na oddelení rádiológie OÚSA. Pacienti tak znova budú mať možnosť trochu si “pocestovať” priamo z oddelenia a pozrieť sa aj na miesta, kam by možno sami nešli. Najbližšie príde Marta porozprávať o Karibiku – ostrovoch pirátov a malebných pláží – utorok 29.11. a Martin priblíži špecifické Japonsko presne na Mikuláša – utorok 6.12.

aktuPríďte s nami koledovať

Tradične v predvianočnom období organizujeme pre pacientov OÚSA Koledovanie. Spoločne sa stretneme a  prechádzame oddeleniami za spevu kolied, hry na hudobných nástrojoch a popri tom rozdávame chorým drobné darčeky a milé úsmevy. Pacienti sú vždy veľmi vďační a tešia sa z milých stretnutí. Aj tento rok všetkých vás, ktorí by ste radi spríjemnili pacientom čas v nemocnici aj pred Vianocami, pozývame pridať sa k nám. Nemusíte vedieť spievať, ani hrať, stačí, že prídete a pre každého sa Viac…

dobromat –vian.Pomáhajte pri nakupovaní darčekov

Už viete čím potešíte svojich blízkych pod vianočným stromčekom? Ak aj vy patríte k fanúšikom online nákupov, znova pripomíname, že môžete využiť Dobromat. Nákupy totiž môžu mať pridanú hodnotu. Ak ich zrealizujete cez Dobromat, časť sumy, ktorú zaplatíte venuje internetový obchod pre DS Vŕba.
Ak chcete, aby ste nezabudli pri nákupoch na túto možnosť, pridajte si do prehliadača pomocníka prostredníctvom Viac…

violHusľový koncert v OÚSA

Prednedávnom nás kontaktovala Barborka, ktorá rada hrá na husle a chcela by sa podeliť o svoj talent. Po krátkom stretnutí s ňou a jej maminou sme sa dohodli, že zorganizujeme malý koncert pre pacientov OÚSA. Koncert sa teda bude konať pondelok 14.11. na oddelení rádiológie. Barborka zahrá skladby zo svojho repertoáru a pripraví pre účastníkov husľový večer. Veríme, že hudobný programu bude príjemným spestrením pobytu pacientov v nemocnici a tešíme sa na kultúrny zážitok.

DSC_2123Rastieme v NOÚ

Nedávno sme sa zúčastnili slávnostného gala večera Umenie pre život na podporu NOÚ, ktorého súčasťou bolo okrem baletu aj krátke video-predstavenie úspechov NOÚ za posledný rok. Medzi iným mali hostia možnosť vidieť aj ukážku činnosti dobrovoľníčok DS Vŕba – Monika na chodbách pred ambulanciami ponúkala kávu a čaj a Gabika, ako realizuje s pacientmi Tvorivé kluby na oddelení radiačnej onkológie. (Záznam z tohto podujatia bude možné si pozrieť sobotu 12.11. na Dvojke.) Viac…

hospicNa návšteve v hospici v Brne

Jednu jesennú sobotu sme spolu s niekoľkými dobrovoľníčkami a jedným dobrovoľníkom navštívili hospic sv. Alžbety v Brne. Už vo dvore nás čakala sympatická koordinátorka dobrovoľníkov, ktorá nás počas celej návštevy sprevádzala a rozprávala nám o fungovaní hospicu.

Budova sa nachádza vo veľmi pokojnej štvrti kúsok od rieky, takže často okolo chodia cyklisti, či bežci. Pacienti môžu počas pekných dní tráviť čas vonku, či už pri Viac…

trhBratislavský týždeň dobrovoľníctva vo Vŕbe

Máme za sebou druhý ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa konal od 16. do 22. septembra. Podľa organizátorov – Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) sa celkovo podarilo „NA DOBRO zmeniť 1111 ľudí, ktorí spolu dobrovoľníčili 2878 hodín, bez nároku na odmenu.“
Ako to teda vyzeralo vo Vŕbe  a ako sme sa zapojili?
Piatok a pondelok bola u nás možnosť doniesť materiál pre aktivity s pacientmi. Hoci v tieto dni sa zapojilo Viac…