Aktuálne

vrbaSeptembrový nábor nových dobrovoľníkov  – zrušenie

Máte záujem stať sa ďalšou Vŕbou pre onkologických pacientov? Spĺňate požadované podmienky na dobrovoľníkov? Žiaľ pripravovaný septembrový nábor sme museli zrušiť, kvôli zhoršujúcej sa pandemickej situácii. Ak máte záujem o dobrovoľníctvo u nás, keď sa situácia s Covid – 19 zlepší,  napíšte nám na koordinatorka@dsvrba.sk . Zaradíme Vás do databázy našich uchádzačov o dobrovoľníctvo a keď budeme organizovať nový nábor, tak Vám pošleme všetky potrebné informácie.

Ďakujeme lige proti rakovine

Liga proti rakovine nás podporila sumou 700 Eur z 22. ročníka Dňa narcisov. Tieto financie boli určené na zakúpenie materiálov na tvorivé dielne a taktiež na edukačný materiál pre našich dobrovoľníkov.  Veľmi pekne ďakujeme za pomoc.

vrbaVenujte nám 2%

Blíži sa obdobie, kedy vy môžete rozhodnúť, komu venujete svoje 2%. My vo Vŕbe venujeme svoj čas onkologickým pacientom, aby sme im pomohli spríjemniť neľahké chvíle v nemocnici. Vďaka pomoci 2% vieme zakúpiť materiál na všetky aktivity, ktoré naši dobrovoľníci robia pre pacientov. Zároveň sa snažíme, aby pacientov navštevovali kvalitne pripravení a zaškolení dobrovoľníci. Chcete vidieť, čo sa nám z 2% podarilo?

Údaje a podrobnejší postup k darovaniu, nájdete tu.

Talent?Máte talent?  

Máte zaujímavý nápad ako spestriť našim pacientom deň na oddelení? Povedzte nám to. Už sme drôtikovali, mali sme koncerty, cestovali sme po svete, boli sme na Evereste, v Japonsku, Austrálii, Keni, Indii a kade-tade po svete. Ale  to len vďaka ľuďom, ktorí sa prišli podeliť o svoje cestovateľské zážitky alebo talenty. Ak by ste aj vy chceli priniesť pacientom na onkologické oddelenie kus sveta alebo svojho talentu pridajte sa k nám, ako príležitostní dobrovoľníci. Alebo máte iné talenty, ktorými by ste nám chceli pomôcť? Fotíte, robíte grafiky, maľujete, tvoríte, varíte, pečiete…? Kreativite a tvorivosti medze nekladieme. Dajte nám o sebe vedieť. Lebo dobrých dobrovoľníkov nikdy nie je dosť.

Ako nás hodnotia pacienti?

Snažíme sa každý rok dať pacientom možnosť a priestor, aby sa vyjadrili k službám, ktoré im ako dobrovoľníci poskytujeme. Majú možnosť napísať, čo sa im páči, s čím sú spokojní alebo nespokojní, čo by uvítali alebo čo by radi zmenili. Pacienti majú možnosť vyplniť dotazník spokojnosti, ktorý sa následne vyhodnocuje. Celé HODNOTENIE si môžete prečítať TU.

BDC-002-web-336x212-sachy-v01Týždeň dobrovoľníctva

Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú! Pod týmto heslom organizovalo Bratislavské dobrovoľnícke centrum  aj v tomto roku Týždeň dobrovoľníctva. Ani my sme nechýbali. Zapojili sme sa do Trhu dobrovoľníctva, kde náš stánok navštívilo viac ako 90 návštevníkov. V tomto týždni sme zorganizovali aj workshop na tému “Dobrovoľníctvo na onkológii…v čom je iné?”. Týždeň dobrovoľníctva sme zavŕšili burzou kníh, ktoré sme v spolupráci s Miestnou knižnicou Petržalka zadarmo rozdávali vo vestibule Onkologického ústavu sv. Alžbety, aby sme pacientom aspoň takto spríjemnili chvíle čakania na vyšetrenie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do týždňa dobrovoľníctva akokoľvek zapojili.

uz ste sa rozhodliAj šírenie videa môže pomôcť

Už ste sa rozhodli? Máme pre vás ponuku… Pripravili sme krátke video o tom, čo robíme, ale aj ako nám môžete pomôcť vy. Pomáhať sa dá mnohými spôsobmi a jedným z nich je šírenie tohto videa medzi vašich známych. Hľadajte spolu s nami ďalších ľudí, ktorí sa k nám pridajú a prispejú svojimi 2%, lebo len spoločnými silami môžeme pokračovať v tom, čo robíme. Pomôžte nám trochu v tom, pomáhať aj pacientom…
Tu nájdete spomínané video.

Aj Váš talent môže byť smerodatný.

Máte zaujímavý nápad ako spestriť našim pacientom deň na oddelení? Povedzte nám to. Už sme drôtikovali, mali sme koncerty, cestovali sme po svete, boli sme na Evereste, v Japonsku, Austrálii, Keni, Indii a kade-tade po svete. Ale  to len vďaka ľuďom, ktorí sa prišli podeliť o svoje cestovateľské zážitky alebo talenty. Ak by ste aj vy chceli priniesť pacientom na onkologické oddelenie kus sveta alebo svojho talentu pridajte sa k nám, ako príležitostní dobrovoľníci. Alebo máte iné talenty, ktorými by ste nám chceli pomôcť? Fotíte, robíte grafiky, maľujete, tvoríte, varíte, pečiete…? Kreativite a tvorivosti medze nekladieme. Dajte nám o sebe vedieť. Lebo dobrých dobrovoľníkov nikdy nie je dosť.

public-opinion-660x330Na vašom názore nám záleží.

V období  od  júna do júla 2018 prebiehal na oddeleniach nemocníc (Národný onkologický ústav a Onkologický ústav sv. Alžbety) a pred ambulanciami, kde pôsobia naši dobrovoľníci zisťovanie spokojnosti pacientov so službami Dobrovoľníckej skupiny Vŕba. Pacienti  mali možnosť sa vyjadriť,  ako sú spokojní s našimi službami, prístupom dobrovoľníkov… Celé HODNOTENIE paceinetov za rok 2018 si môžete prečítať TU 

P1050970 Máme Srdcia na dlani

Pondelok 12.decembra 2016 sa konalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave slávnostné udeľovanie ocenenia dobrovoľníkov a dobrovoľníčok s názvom Srdce na dlani 2016 organizované Bratislavským dobrovoľníckym centrom(BDC) v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava. V rámci tohto podujatia bolo ocenených viacero dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, koordinátorov a koordinátoriek a bola to príjemná oslava dobrovoľníctva ako takého. DS Vŕba sa podarilo získať dokonca dve  Viac…

karibCestovateľské večery

Karibik, či Japonsko – exotické končiny, do ktorých sa nie každý môže dostať. Vďaka dobrovoľníkom, ktorí sa prídu podeliť so svojimi zážitkami spoznáme tieto kraje aj na oddelení rádiológie OÚSA. Pacienti tak znova budú mať možnosť trochu si “pocestovať” priamo z oddelenia a pozrieť sa aj na miesta, kam by možno sami nešli.

dobromat –vian.Pomáhajte pri nakupovaní darčekov

Už viete čím potešíte svojich blízkych pod vianočným stromčekom? Ak aj vy patríte k fanúšikom online nákupov, znova pripomíname, že môžete využiť Dobromat. Nákupy totiž môžu mať pridanú hodnotu. Ak ich zrealizujete cez Dobromat, časť sumy, ktorú zaplatíte venuje internetový obchod pre DS Vŕba.
Ak chcete, aby ste nezabudli pri nákupoch na túto možnosť, pridajte si do prehliadača pomocníka prostredníctvom Viac…

DSC_2123Rastieme v NOÚ

Nedávno sme sa zúčastnili slávnostného gala večera Umenie pre život na podporu NOÚ, ktorého súčasťou bolo okrem baletu aj krátke video-predstavenie úspechov NOÚ za posledný rok. Medzi iným mali hostia možnosť vidieť aj ukážku činnosti dobrovoľníčok DS Vŕba – Monika na chodbách pred ambulanciami ponúkala kávu a čaj a Gabika, ako realizuje s pacientmi Tvorivé kluby na oddelení radiačnej onkológie. (Záznam z tohto podujatia bude možné si pozrieť sobotu 12.11. na Dvojke.) Viac…