Galéria

Rúšková pomoc nemocniciam v spolupráci s Bratislavským dobrovoľníckym centrom a našimi dobrovoľníkmi v  prvej vlne korona pandémie (marec, apríl  2020)

Koledovanie (december 2019)

 

 

Ocenenie  – Srdce na dlani  (december, 2019)

Ďakujeme za to, že naša činnosť bola opäť ocenená.

2019-12-05_18-37-45_web
Koledovanie – Onkologický ústav sv. Alžbety (december 2018)

Sme radi, že aj v roku 2018  sme mohli priniesť spolu s dobrovoľníkmi, priateľmi Vŕby a zborom Nádej z LPR na oddelenia trochu vianočnej atmosféry.

Máme “Srdce na dlani” (november 2018)

Naša nominovaná dobrovoľníčka získala dobrovoľnícke ocenenie v kategórii “Dobrovoľník v zdravotníctve” Veľmi sa z tohto úspechu tešíme. V minulých rokoch “Srdce na dlani” získal aj náš dobrovoľník František (2016) a naša dobrovoľníčka Gabika (2017).  Ceníme si, že sa nám toto ocenenie podarilo získať aj v tomto roku. Gratulujeme dobrovoľníčke Ľubke.

Týždeň dobrovoľníctva (september 2018)

Zapojili sme sa do celoslovenského Týždňa dobrovoľníctva. Zorganizovali sme workshop na tému : Dobrovoľníctvo na onkológii…v čom je iné?, zapojili sme sa do Trhu dobrovoľníctva v starej tržnici, kde ste sa mali možnosť s nami porozprávať a niečo sa o nás dozvedieť. Taktiež sme v ten týždeň ešte stihli s Miestnou knižnicou Peržalka zorganizovať Burzu kníh, kde si pacienti mohli vziať lubovoľné knihy, ktoré knižnica pripravila.

Koledovanie ( december 2017)

27 dobrovoľníkov prišlo zakoledovať,  zaspievať a ponúknuť koláčikmi a drobnými darčekmi pacientov v Onkologickom ústave sv. Alžbety.  Spevom nás podporil zbor z Ligy proti rakovine a tak dopomohol k peknému kultúrnemu a zároveň ľudskému zážitku. Pacientom sa táto akcia veľmi páčila a radi ochutnali alebo sa s dobrovoľníkmi aspoň trošku rozveselili a porozprávali.

 

Trh dobrovoľníctva (september 2017)

Dobrovoľnícka skupina Vŕba sa aj v tomto roku zúčastnila v Starej tržnici v Bratislave na Trhu dobrovoľníctva. Návštevníci sa mohli informovať pri mnohých stánkoch, ktoré hľadajú dobrovoľníkov. Vŕba nemohla chýbať a tiež predstavila niečo zo svojej činnosti, čomu sa pravidelne venujú naši dobrovoľníci.

Minikoncert na oddelení (august 2017)

Pekné tóny od Katky Ščevlíkovej a zaspievať si spolu s ňou mohli všetci pacienti, ktorí sa zúčastnili minikoncertu na oddelení.

Cestovateľský večer – Misia India ( júl 2017)

Cestovateľský večer o Indii, alebo ako India prišla na Radiológiu Aspoň na pár chvíľ sme sa s pacientmi preniesli do exotickej Indie. O živote, kultúre, jedle a mnohom zaujímavom nám prišla porozprávať sr. Subhani – indická sestra žijúca na Slovensku.

(foto: Gabriela Šunderlíková)

Tvorivé dielne ( január 2017)

Ako to niekedy môže vyzerať v našich tvorivých dielňach, alebo kluboch s našimi dobrovoľníčkami.

(foto: Erika Hudcovičová)

Koledovanie  (december 2016)

Aj v roku 2016 prišli naši dobrovoľníci rozozvučať srdcia pacientov a chodby OÚSA svojimi koledami, úsmevmi, dobrotami a malými darčekmi .

(foto: Katka Rafajová)

Návšteva hospicu sv. Alžbety v Brne (október 2016)

Spolu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami sme na jeseň navštívili hospic sv. Alžbety v Brne, kde sa pacientom tiež venujú dobrovoľníci. Niekoľko fotiek z našej návštevy si môžete pozrieť tu.

(foto: MM)

Bratislavský týždeň dobrovoľníctva 2016

16.-22. septembra sa konal Bratislavský týždeň dobrovoľníctva, ktorého sa zúčastnila aj Vŕba. Tu je niekoľko fotiek zo sobotného Trhu dobrovoľníctva, kde sme spolu s inými organizáciami šírili info o dobrovoľníctve a ukážka zo Zbierky materiálu pre aktivity s pacientmi.
(foto: MM)

Letná večera alebo ako sme spolu ukončili dobrovoľnícky rok (jún 2016)

Každoročne sa pred letom  stretávame spolu s našimi dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, aby sme spolu strávili príjemný čas pri večeri. Tu je pár fotiek, ktoré zachytili tohtoročnú atmosféru.
(foto: IR)

Cestovateľské rozprávanie – Everest Trek (máj 2016)

Dobrovoľník Maroš sa prišiel podeliť so svojimi cestovateľskými zážitkami z Nepálu  a na oddelení rádiológie A v OÚSA porozprával o svojej ceste pod Everestom.
(foto: Erika Hudcovičová)

Veľkonočné drôtikovanie (marec 2016)

Pred Veľkou nocou pripravila dobrovoľníčka Alena malý workshop pre pacientky, kde ich naučila ako zdobiť vajíčka drôtom.
(foto: Erika Hudcovičová)

Koledovanie v OÚSA 2015 (december 2015)

Ako každý rok, aj teraz sme v decembri pred Vianocami zorganizovali Koledovanie v OÚSA. Navštívili sme viaceré oddelenia a pacientom a pacientkam sme zaspievali vianočné koledy, doniesli drobné darčeky  a priniesli kúsok predvianočnej atmosféry…
(foto: Ivka Hevesi)

Video 10 rokov DS Vŕba (2013)

Lepšie ako dvakrát počuť (resp. čítať) je raz vidieť… Preto pri príležitosti 10 rokov DS Vŕba sme v roku 2013 natočili video o našej činnosti.