Archív

infosStále hľadáme dobrovoľníkov/-čky

Hoci prvé infostretnutie s uchádzačmi o dobrovoľníctvo už máme aj túto jeseň za sebou, stále je možné sa k nám pridať. Keďže nás kontaktovali viacerí záujemcovia, bude sa konať ešte jedno stretnutie pre záujemcov, konkrétne PONDELOK 3.10. o 17. 30 v zasadačke Onkologického ústavu sv. Alžbety (zraz vo vstupnom vestibule na Heydukovej 10). Jednou z podmienok je možnosť zúčastniť sa osobného pohovoru štvrtok 6.10. vo večerných hodinách. Ďalšie podmienky a info pre záujemcov v článku nižšie.

BDTBratislavský týždeň dobrovoľníctva sa blíži

V septembri sa uskutoční druhý ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, konkrétne v termíne 16.- 22. septembra 2016 v celom Bratislavskom kraji. Je to priestor na predstavenie organizácii, ako aj oslovenie nových dobrovoľníkov a vzájomné stretnutia. Vŕba ani tento rok nebude chýbať a môžete nás nájsť pri viacerých aktivitách. Konkrétne piatok 16.9. a pondelok 19.9. od 9:00 do 17:30 bude Zbierka materiálu a kníh pre aktivity s pacientmi. Viac…

Aktusl. koord.Pracovná ponuka: Koordinátor/-ka dobrovoľníkov DS Vŕba

Momentálne hľadáme nového/vú koordinátora/-ku dobrovoľníkov, ktorý by doplnil náš tím. Táto práca sa týka najmä pravidelnej komunikácie s dobrovoľníkmi a koordinácie ich činností, prípravy podujatí pre pacientov, komunikácie s médiami, organizačných aktivít, atď. Ak poznáte niekoho, koho by táto ponuka mohla zaujať a kto by sa na danú pozíciu hodil, posuňte info ďalej. Požiadavky na uchádzačov a podrobnejšie informácie o pozícií nájdete TU.

vrbaHľadajú sa noví dobrovoľníci a dobrovoľníčky

Každoročne na jeseň a na jar hľadáme nových ľudí, ktorí sú ochotní venovať čas a energiu onkologicky chorým pacientom v OÚSA a v NOÚ. Vzhľadom na to, že by sme chceli rozšíriť naše aktivity v rámci NOÚ budeme potrebovať viac záujemcov. V súčasnosti hľadáme nových dobrovoľníkov/čky pre nasledujúce aktivity:

  • komunikácia s pacientmi na lôžkach Viac…
vrbaHodnotenie DS Vŕba v OÚSA

Podobne ako v NOÚ, aj v OÚSA sme prostredníctvom dotazníkov zisťovali, ako tu hodnotia náš program. Keďže s OÚSA sa jedná o dlhoročnú spoluprácu, zaujímalo nás aké sú názory na našu činnosť a prítomnosť dobrovoľníkov zo strany pacientov i personálu. Výsledky boli aj tu pozitívne a pacienti i zamestnanci hodnotia náš program ako niečo, čo prispieva ku kvalite starostlivosti.

Celé hodnotenie nájdete tu.

dobromatNákupom cez dobromat pomôžete

Ak radi nakupujete cez internet, môžete nám tým pomôcť. Stačí, že pred nákupom navštívite stránku dobromat a môžete nás podporiť bez ohľadu na to, z akého internetového obchodu sa chystáte nakupovať. Cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostanete cez dobromat alebo priamo. Vybraný obchod za vás prispejete sumou vo výške niekoľkých % z vášho nákupu. Bližšie informácie nájdete TU. Vopred ďakujeme a prajeme príjemné nákupy!

hodnotenieAko nás hodnotia v NOÚ?

Čoskoro bude rok, odkedy sme začali pôsobiť v NOÚ a preto sme chceli zistiť ako tam náš program vnímajú pacienti i personál. V priebehu dvoch týždňov sme rozdávali dotazníky všade tam, kde pôsobia naše dobrovoľníčky – pred ambulanciami a na oddelení radiačnej onkológie. Pýtali sme sa na to, čo sa pacientom i personálu páči na činnosti DS Vŕba, ako to na nich pôsobí, či to má podľa nich význam, ale aj v čom vidia riziká, prípadne, čo by chceli zmeniť.
Viac…

aktualAko sme spolu ukončili dobrovoľnícky rok

Každoročne koncom júna mávame spolu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami spoločnú večeru, ako malú odmenu za ich činnosť. Aj tento rok sme sa stretli v príjemnej atmosfére a strávili spolu čas mimo prostredia nemocnice. Keďže počas roka sa nie všetci vídame, bolo fajn stretnúť sa v širšom kruhu. Spolu sme sa zasmiali, porozprávali a aj najedli :). Zároveň sme týmto spôsobom uzavreli dobrovoľnícky rok a keďže počas leta je režim voľnejší, stretneme sa v septembri.
Niekoľko fotiek z tejto milej akcie nájdete v galérii.

travel 300x200Cestovateľské rozprávanie

Prednedávnom oddelenie rádiológie okúsilo atmosféru Nepálu vďaka dobrovoľníkovi Marošovi, ktorý prišiel priblížiť svoju cestu pod Everestom. Na prezentácii sa zišlo niekoľko pacientov a pacientiek z OÚSA a spoločne sa na chvíľu preniesli pod strechu sveta – majestátne Himaláje. Spoločne si užili úchvatné výhľady a aspoň na diaľku zakúsili pokoj, ktorý v týchto miestach drieme.

V priebehu júna sa spoločne vydáme na ďalšie… Viac…

300x200Veľkonočné drôtikovanie

Pred Veľkou nocou sme zorganizovali na oddelení rádiológie OÚSA večer s pani Alenou, ktorá sa prišla podeliť so svojim talentom a naučila pacientky ako drôtikmi ozdobiť vajíčka. Len čo vytiahla materiál, zhŕklo sa okolo nej množstvo záujemkýň a spoločne v dobrej nálade sa pustili do tvorby. Každému, kto chcel, ukázala ako postupovať a komu sa tvoriť nechcelo, ten sa len prizeral a obdivoval zručnosť s akou sa menili kusy drôtiku na niečo zaujímavé. Atmosféru tvorivého večera si môžete priblížiť v galérii.

2%Venujte 1-2-3 % pre Vŕbu

Znova nastal čas podávania daňových  priznaní. V prípade, že prispejete svojimi 1-3% z daní, využijeme ich na prípravu a vzdelávanie našich dobrovoľníkov, pravidelné supervízie a tiež na nákup materiálu na tvorivé dielne, ktoré každý týždeň organizujú naše dobrovoľníčky, ale aj na materiál na prípravu káv a čajov. Vďaka vám teda môžeme pokračovať v našich aktivitách. Naše údaje a ako na to sa dozviete kliknutím na: Postup
Vopred ĎAKUJEME za podporu.

novi D. 300x200Noví dobrovoľníci

Jarný nábor máme za sebou! Po týždňoch hľadania a výberu nových ľudí, sme zaškolili nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky. Prakticky i teoreticky sme ich pripravili na stretnutie s pacientmi. Spoločne sme strávili príjemnú a obohacujúcu sobotu. Okrem nových poznatkov, či zistení sme spoločne na školení zažili príjemnú atmosféru a o niečo lepšie sme sa spoznali. Pridalo sa k nám 9 ľudí, ktorí budú pôsobiť v Onkologickom ústave sv. Alžbety aj v Národnom onkologickom ústave. Viac…

upravReportáž s našimi dobrovoľníkmi v Slovenskom rozhlase

Na prelome rokov sa k dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam na chvíľu pridala aj redaktorka zo Slovenského rozhlasu, aby “zakúsila” atmosféru dobrovoľníčenia vo Vŕbe a mohla ju viac priblížiť poslucháčom. Spolu s Františkom rozdávala kávu a čaj ambulantným pacientom, s Peťom a s pacientmi z rádiológie si zahrala karty a na tvorivých dielňach vyrábala motýliky pod vedením Evky. Tu nájdete záznam z reportáže s Františkom a tiež s Peťom a Evkou.

hladame nových 2Hľadáme nových dobrovoľníkov

Chystáme sa na jarný nábor, aby sme zase doplnili naše rady.
V súčasnosti hľadáme nových dobrovoľníkov/čky pre nasledujúce aktivity:

  • komunikácia s pacientmi na lôžkach
  • tvorivé dielne – voľnočasové aktivity s mobilnými pacientmi
  • mobilná knižnica – požičiavanie kníh na oddeleniach
  • podávanie teplých nápojov pacientom čakajúcim na vyšetrenia a terapie Viac…
Poďte s nami koledovať!

Pomaly sa blížia Vianoce, a tak Vás pozývame na koledovanie na oddeleniach Onkologického ústavu sv. Alžbety, ktoré bude stredu 16.12. o 17:00. Spoločne budeme chodiť po oddeleniach OÚSA a spievať vianočné piesne, či rozdávať drobné darčeky a vianočné pečivo. Navštívime pacientov na chodbách i izbách a naladíme sa na predvianočnú nôtu. Pacienti sú veľmi vďační a dlho spomínajú na takto strávený spoločný čas. Môžete sa k nám pridať spevom, hrou na hudobný nástroj, Viac…

NOUPrvý týždeň v NOÚ

Po jesennom nábore, výbere a školení nových dobrovoľníkov sme minulý týždeň začali aktívne pôsobiť už aj v Národnom onkologickom ústave. Odvážne dobrovoľníčky sa nedali odradiť ani labyrintom chodieb, výťahov, či schodísk a od pondelka nastúpili do služby. Máme za sebou prvú rozliatu kávu, začudované otázky čakajúcich pacientov, mierne blúdenie, ale aj prvé vyrobené ružičky, mnoho úsmevov či prejavov vďaky. Momentálne dobrovoľníčky pred ambulanciami NOÚ Viac…

Hľadáme nových dobrovoľníkov do Vŕby

Pomaly nastáva jeseň, a tak znova hľadáme ľudí, ktorí majú chuť a čas pridať sa k DS Vŕba a venovať sa onkologicky chorým pacientom. Keďže práve rozširujeme svoju pôsobnosť aj do Národného onkologického ústavu, o to viac rúk (a hlavne sŕdc) budeme potrebovať.
V súčasnosti hľadáme nových dobrovoľníkov/čky pre nasledujúce aktivity:

  • komunikácia s pacientmi na lôžkach    Viac…
Stali sa z nás trhovníci na Trhu dobrovoľníctva

Obklopení farbami jesennej zeleniny a ovocia sme sa sobotu stali na chvíľu trhovníkmi v Starej tržnici. Sezónne plodiny sme prenechali iným, no Vŕba spolu s inými organizáciami v rámci Týždňa dobrovoľníctva zaujala svoje miesto na Trhu dobrovoľníctva. Viacerí naši dobrovoľníci sa vystriedali pri stolíku DS Vŕba, kde predstavovali okoloidúcim naše poslanie a odpovedali na prípadné otázky.