Náš Tím

 

viki_z1

Ing. Viktória Vasilenková, projektová manažérka a fundraisorka, predsedníčka OZ Vŕby

Vyštudovala obchod a marketing na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Profesionálne sa viac ako 18 rokov venuje oblasti PR a komunikácie. Pracovné skúsenosti získavala na rôznych pozíciách v komerčnom, mimovládnom i verejnom sektore. Dlhodobo sa špecializuje na zdravotníctvo. Najprv v PR agentúre v rámci klientov zo zdravotníckeho sektora, neskôr v rokoch 2013 až 2017 pracovala ako riaditeľka tlačového a komunikačného oddelenia a hovorkyňa Národného onkologického ústavu. V NOÚ bola zároveň nemocničnou ombudsmankou. Následne takmer 2 roky pôsobila ako vedúca komunikačného oddelenia a hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, potom 1,5 roka ako vedúca kancelárie štátnej tajomníčky na MZ SR. Skúsenosť s dobrovoľníctvom získala práve v občianskom združení Vŕby, kde od roku 2006 viac ako 5 rokov aktívne sprevádzala pacientov v Onkologickom ústave sv. Alžbety a od roku 2009 sa stala členkou združenia. V novembri 2022 sa rozhodla spojiť s Vŕbami aj profesne, pôsobí ako projektová manažérka a fundraisorka, v októbri 2023 sa stala našou predsedníčkou.

LuciaKMgr. art. Lucia Kralovičová, koordinátorka dobrovoľníkov

Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU a liečebnú pedagogiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracovala ako učiteľka literárno-dramatického odboru. V Detskom fonde SR sa venovala priamej práci s deťmi a mladými v nízkoprahovom centre Mixklub s deťmi, ktoré svoj voľný čas trávia väčšinou na ulici v rámci bydliska.  V centre smútkovej terapie a poradenstva Plamienok n.o. sprevádzala smútiace deti, dospelých a rodiny po strate blízkej osoby. Pôsobí v občianskom združení Up – Down syndrom, kde vedie divadlo Dúhadlo s deťmi a mladými ľuďmi s Downovým syndrómom. Od januára 2020 je  u nás koordinátorkou dobrovoľníkov.

Erik Jancik Erik Jančík, koordinátor dobrovoľníkov

Vyštudoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Žiline (2015 – 2019) a absolvoval vzdelávanie v oblasti projektového riadenia. V rokoch 2022 – 2024 pôsobil v miestnej samospráve ako poslanec obecného zastupiteľstva, kde podporoval miestne komunitné iniciatívy. Od roku 2023 je mládežníckym delegátom Slovenska pri Európskom dialógu s mládežou, kde sa zameriava na podporu a rozvoj príležitostí pre mladých ľudí a spolupodieľal sa na organizácií prezidentskej predvolebnej diskusie. V tom istom roku pracoval na Národnom projekte EU-CARE (03/2023 – 12/2023), kde mal na starosti zmluvný proces, komunikáciu s príjemcami a kontrolu a schvaľovanie žiadostí o platbu. V období 01/2024 – 04/2024 pôsobil ako koordinátor projektových a grantových aktivít v Nadácii pre deti Slovenska, kde jeho úlohou bola komunikácia so školami, administrácia dokumentov a kontrola žiadateľov. V rámci grantového programu Mladí komunitní lídri sa tiež venoval hodnoteniu projektov ako externý hodnotiteľ. Momentálne pracuje v Dopravnom podniku Bratislava, kde má na starosti spoluprácu so školami a časť interného vzdelávania a zároveň od septembra 2024 posilnil náš tím na pozícii koordinátora dobrovoľníkov.

Mgr. et Mgr. Katarína Maťová, školiteľka, supervízorka, odborná garantka OZ Vŕby

Vyštudovala evanjelickú teológiu na Univerzite Komenského a sociálnu prácu so špecializáciou na sociálne poradenstvo. Absolvovala dlhodobý psychoterapeutický výcvik v PCA (prístup zameraný na človeka), výcvik v psychotraumatológii a EMDR, tréning v Terapii zameranej na emócie (Greenberg), arteterapeutický výcvik a rôzne krátkodobejšie výcvikové programy v oblasti psychotraumatológie. Pôsobila v detskom hospici a Centre smútkovej terapie Plamienok n.o. Venuje sa poradenstvu pre dospelých. V súčasnosti pôsobí v súkromnej praxi ako poradkyňa, terapeutka a supervízorka EMDR. Je zapísaná v Zozname psychoterapeutov SR a členkou tímu SIPE (Slovenský inštitút pre psychotraumatológiu a EMDR).

martaMgr. Marta Špaleková, supervízorka 

Vyštudovala odbor sociálna práca na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Psychoterapeutický výcvik úspešne ukončila v roku 2009. V Asociácii supervízorov a sociálnych pracovníkov absolvovala supervízny výcvik. V rokoch 2010 a 2011 si doplnila vzdelanie v motivačných rozhovoroch a v Arteterapii. Od roku 1998 sa venovala práci s aktívnymi užívateľmi drog a prostituujúcou klientelou, v rokoch 2002-2011 pôsobila aj ako terapeutka v niekoľkých zariadeniach. Od roku 2003 pôsobí ako vysokoškolská učiteľka na Pedagogickej fakulte UK, Katedre sociálnej práce. Od roku 2007 vedie podpornú terapeutickú skupinu pre drogovo závislé osoby a ich partnerov. Necelé tri roky pracovala v Centre pedagogicko  psychologického poradenstva a prevencie, kde viedla preventívne programy a skupiny so zameraním na komunikačné a sociálne zručnosti, pripravovala a realizovala projekty a školenia pre pedagogických pracovníkov a pre študentov VŠ. V súčasnosti pracuje ako lektorka, supervízorka a psychoterapeutka.

Mgr. Slávka Takáčová, Dipl.PW, supervízorka

Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Je absolventkou dlhodobého výcviku v Procesorientovanej psychoterapii (v procesovej práci). Od roku 1997 do roku 2006 pracovala ako klinická psychologička a psychoterapeutka na psychiatrickom oddelení FNsP Bratislava v Petržalke. Aktuálne sa venuje práci s dospelými klientami, vzdelávaniu v psychoterapii v rámci dlhodobého akreditovaného vzdelávacieho programu, výučbe na katedre Psychológie FFUK, lektorovaniu v oblasti osobného rozvoja. Vzdelávala sa aj v katatýmne imginatívnej psychoterapii, v psychotraumatológii a EMDR, v EFT – Terapii zameranej na emócie a v supervízii. Je cvičnou terapeutkou a supervízorkou Inštitútu Procesorientovanej Psychológie Slovensko.