Príležitostné dobrovoľníctvo

1.6 jednorazovkyKto nemá čas na pravidelné dobrovoľníctvo, či nespĺňa dané podmienky, môže pomôcť aj jednorazovo. V tomto prípade záujemca či záujemkyňa nemusí prejsť výberom, ani školením dobrovoľníkov. Príležitostne nám dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú v týchto oblastiach:

Podujatia pre pacientov a pacientky
Jedná sa o jednorazové akcie podľa talentu a záujmu záujemcu či záujemkyne. Dobrovoľník alebo dobrovoľníčka môže pripraviť pre pacientov a pacientky koncert, prezentáciu cestovateľských zážitkov, divadlo, prednášku, či iné zaujímavé podujatie, ktoré spestrí pobyt v nemocnici. Uskutočnili sme tak už niekoľko menších podujatí v kaplnke, v zasadačke nemocnice, alebo priamo na jednom z oddelení, ktoré osviežili nemocničnú atmosféru.

Propagácia
Uvítame tiež pomoc s propagáciou či už prostredníctvom médií, internetu, alebo inou formou, na ktorej sa dohodneme.

Fotenie
Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí radi fotia, nám môžu pomôcť s fotením počas našich akcií alebo priamo fotiť dobrovoľníkov a dobrovoľníčky počas vykonávania ich činnosti.

Správa počítačov
Keďže nie sme IT-čkári, občas potrebujeme pomôcť s našimi počítačmi, či už ide o inštaláciu a reinštaláciu programov, zálohovanie, optimalizáciu a čistenie OS, alebo občasné riešenie problémov, s ktorými si nevieme poradiť.

Grafické práce
Zruční grafici, či grafičky nám môžu pomôcť pri tvorbe propagačných materiálov či iných grafických návrhov.

Nákupy
Príležitostne sa nám zíde tiež pomoc s nákupom a dopravou,  a to najmä rozmernejšieho materiálu.