Rastieme v NOÚ

DSC_2123Nedávno sme sa zúčastnili slávnostného gala večera Umenie pre život na podporu NOÚ, ktorého súčasťou bolo okrem baletu aj krátke video-predstavenie úspechov NOÚ za posledný rok. Medzi iným mali hostia možnosť vidieť aj ukážku činnosti dobrovoľníčok organizácia Vŕby – Monika na chodbách pred ambulanciami ponúkala kávu a čaj a Gabika, ako realizuje s pacientmi Tvorivé kluby na oddelení radiačnej onkológie. (Záznam z tohto podujatia bude možné si pozrieť sobotu 12.11. na Dvojke.) Aj toto je jeden z dôkazov, úspešnej spolupráca s NOÚ, kde naša činnosť bola predstavená verejnosti ako faktor, ktorý prispieva k tomu, aby sa pacienti v nemocnici cítili lepšie.

Po roku sme sa v lete s vedením dohodli na pokračovaní a rozšírení našej pôsobnosti. Doteraz dobrovoľníci a dobrovoľníčky ponúkali kávu a čaj pred niektorými ambulanciami a šikovné dievčatá viedli tvorivé kluby s pacientmi na oddelení radiačnej onkológie 2. Keďže sme doplnili naše rady o nových ľudí, už teraz je možné dať si kávičku a stretnúť sa s príjemnými ľuďmi v zelenom na viacerých chodbách v rámci ústavu. Okrem toho pribudla aj nová služba a dobrovoľníci sa objavia aj na ďalšom oddelení radiačnej onkológie. Ich úlohou je venovať sa najmä pacientom, ktorí sa cítia sami, alebo by uvítali spoločnosť. Spolu s dobrovoľníkmi sa môžu porozprávať, zahrať si nejakú hru, alebo len tak si spolu posedieť. Jednoducho spríjemniť čas tým, ktorí si to budú želať, v duchu nášho hesla: „Ja ťa budem sprevádzať, ale ty mi ukáž cestu.“

Sme radi, že máme možnosť rásť aj v rámci NOÚ a prichádzať tak k viacerým pacientom a zároveň sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.